Haftaiçi-Cumartesi 09:00-18:30 0312 472 4 333
Email : elektro-park@hotmail.com

fujitsu-projeksiyon-lambasi

Görüntüleme sistemlerinde projeksiyon cihazlarının  en önemli parçalarından biri olan lambaların günümüzde ülkemizde çok eski modelleri olmamakla birlikte bir çok marka ve modelini kendi ithalatlarımızla temin etmekteyiz. Dünyadaki mevcut projeksiyonların kullandığı lambaları birkaç firma üretmektedir. Usio , osram , philips gibi dünya liderleri bu lambaların üretimini yapmaktadır. Elektro-park projeksiyon servisi olarak tüm marka ve modellerin teminini yapmaktayız. Projeksiyon lambalarında bilinmesi gereken kurallardan bir kaçı şöyledir ;

-Eğer lambanız orijinal değilse takılan burnerin orinal lamba wat’ında olması ve odaklamanın çok iyi yapılması gerekmektedir.

-Projeksiyon lambaları dc , ac olarak ikiye ayrılmaktadır. Bir çok şeyde olduğu gibi türkiye de orinalini takmaktansa muadil burnerlerle lambaların çanak kısmının göbeğini yani ( burnerlerinin) değişimini yapmaktalar. Bunun sebebi ucuza mal etmektir. Birçok dünya çapındaki sitelerde uygun fiyalar da burner satılmaktadır. Bu burneleri lambanın wat’ına göre değiştirmek gerekir. Aksi takdirde ya görüntü gelmez yada takılan lamba patlar.

Cihazın lambasını değiştirmeden önce kesinlikle fan filtre hava kanalı bakımlarının yapılması gerekir. Eğer yeni taktığınız lambanın görüntüsünün netliği iyi değilse LCD cihazlar için ışık tünelinin bakımı çok önemlidir.Ülkemizde en çok kullanılan cihazlar DLP, LCD , LED , 3D ve yakın mesafe ve uzak mesafe cihazları kullanmaktadı. Günümüzde projeksiyon cihazlarının en çok eğitim kurumları , oteller , sinemalar , toplantı ve brifing salonları özel gösteriler kısa metrajlı sinemalar ve eğlence sektöründe kullanılmaktadır. Projeksiyon lambası satan mevcutta bir çok firma vardır orijinal muadil kasalı kasasız olarak projeksiyon cihazınızın hangi marka olursa yukarıda belirttiğimiz o birkaç marka lambaları kullanır. Hatta bir çok cihazın lambası da bir birine uyum gösterir. Burdaki önemli olan faktör cihazda ki lambanın watıdır.

fujitsu-projeksiyon-lambalari

Elektro-park olarak türkiye’nin en iyi projeksiyon servisi ve profesyonel kadrosuyla siz değerli müşterilerimize kaliteli en iyi hizmeti sunmaktayız. Orijinal lambalarımız 1000 saat garantili muadil lambalarımız ise 6 AY garantilidir. Lamba arızaları tek bir şekilde arıza göstermez kimi zaman cihazının birkaç dakika çalışıp kapanabilir, bu lamba arızasıdır , hiç görüntü gelmeye bilir görüntüsü çok soluk olabilir. Lamba saat süresi geçmiş olabilir , bunlar lamba arızalarıdır. Yeni çıkan projeksiyon cihazlarının bir çoğu artık LED teknolojisine dönmüştür. Led projeksiyon cihazlarında lamba kullanılmamaktır. Ömürleride 30.000 saate kadar çıkmaktadır. Ama yinede lambalı projeksiyonların verdiği performansını gösteremezler.

aracizgi1

Fujitsu LPF-D711 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-B601 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-7700 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-3201 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-6200 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4000 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-8000 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-3001 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-5200 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4700 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4801 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-B211 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-7200 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4500 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-A211 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-C211 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4200E Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4800 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-B261 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-6000 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-3000 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-5200E Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-5000 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4700E Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-4200 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-6200E Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-8200 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-7201 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-3200 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-B201 Projeksiyon Lambası , Fujitsu LPF-3201E Projeksiyon Lambası