Haftaiçi-Cumartesi 09:00-18:30 0312 472 4 333
Email : elektro-park@hotmail.com

lg-projeksiyon-lambasi

Görüntüleme sistemlerinde projeksiyon cihazlarının  en önemli parçalarından biri olan lambaların günümüzde ülkemizde çok eski modelleri olmamakla birlikte bir çok marka ve modelini kendi ithalatlarımızla temin etmekteyiz. Dünyadaki mevcut projeksiyonların kullandığı lambaları birkaç firma üretmektedir. Usio , osram , philips gibi dünya liderleri bu lambaların üretimini yapmaktadır. Elektro-park projeksiyon servisi olarak tüm marka ve modellerin teminini yapmaktayız. Projeksiyon lambalarında bilinmesi gereken kurallardan bir kaçı şöyledir ;

-Eğer lambanız orijinal değilse takılan burnerin orinal lamba wat’ında olması ve odaklamanın çok iyi yapılması gerekmektedir.

-Projeksiyon lambaları dc , ac olarak ikiye ayrılmaktadır. Bir çok şeyde olduğu gibi türkiye de orinalini takmaktansa muadil burnerlerle lambaların çanak kısmının göbeğini yani ( burnerlerinin) değişimini yapmaktalar. Bunun sebebi ucuza mal etmektir. Birçok dünya çapındaki sitelerde uygun fiyalar da burner satılmaktadır. Bu burneleri lambanın wat’ına göre değiştirmek gerekir. Aksi takdirde ya görüntü gelmez yada takılan lamba patlar.

aracizgi1

Cihazın lambasını değiştirmeden önce kesinlikle fan filtre hava kanalı bakımlarının yapılması gerekir. Eğer yeni taktığınız lambanın görüntüsünün netliği iyi değilse LCD cihazlar için ışık tünelinin bakımı çok önemlidir.Ülkemizde en çok kullanılan cihazlar DLP, LCD , LED , 3D ve yakın mesafe ve uzak mesafe cihazları kullanmaktadı. Günümüzde projeksiyon cihazlarının en çok eğitim kurumları , oteller , sinemalar , toplantı ve brifing salonları özel gösteriler kısa metrajlı sinemalar ve eğlence sektöründe kullanılmaktadır. Projeksiyon lambası satan mevcutta bir çok firma vardır orijinal muadil kasalı kasasız olarak projeksiyon cihazınızın hangi marka olursa yukarıda belirttiğimiz o birkaç marka lambaları kullanır. Hatta bir çok cihazın lambası da bir birine uyum gösterir. Burdaki önemli olan faktör cihazda ki lambanın watıdır.

lg-projeksiyon-lamba-modelleri

Elektro-park olarak türkiye’nin en iyi projeksiyon servisi ve profesyonel kadrosuyla siz değerli müşterilerimize kaliteli en iyi hizmeti sunmaktayız. Orijinal lambalarımız 1000 saat garantili muadil lambalarımız ise 6 AY garantilidir. Lamba arızaları tek bir şekilde arıza göstermez kimi zaman cihazının birkaç dakika çalışıp kapanabilir, bu lamba arızasıdır , hiç görüntü gelmeye bilir görüntüsü çok soluk olabilir. Lamba saat süresi geçmiş olabilir , bunlar lamba arızalarıdır. Yeni çıkan projeksiyon cihazlarının bir çoğu artık LED teknolojisine dönmüştür. Led projeksiyon cihazlarında lamba kullanılmamaktır. Ömürleride 30.000 saate kadar çıkmaktadır. Ama yinede lambalı projeksiyonların verdiği performansını gösteremezler.

aracizgi1

Lg DW325 Projeksiyon Lambası , Lg AH115 Projeksiyon Lambası , Lg LP-XG1 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT41 Projeksiyon Lambası , Lg LP-XG24 Projeksiyon Lambası , Lg DS-325 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT31 Projeksiyon Lambası , Lg AB110 Projeksiyon Lambası , Lg 62SX4D Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT50 Projeksiyon Lambası , Lg DX-630 Projeksiyon Lambası , Lg CF181D Projeksiyon Lambası , Lg AH215 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT30 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT33 Projeksiyon Lambası , Lg DX-130 Projeksiyon Lambası , Lg DX-325B Projeksiyon Lambası , Lg DX-540 Projeksiyon Lambası , Lg MW60SZ12 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT51 Projeksiyon Lambası , Lg DS-325B Projeksiyon Lambası , Lg RD-JS31 Projeksiyon Lambası , Lg AN110W Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT21 Projeksiyon Lambası , Lg AF115 Projeksiyon Lambası , Lg LP-XG2 Projeksiyon Lambası , Lg DX-125 Projeksiyon Lambası , Lg BN315 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT32 Projeksiyon Lambası , Lg BX327 Projeksiyon Lambası , Lg DS-420 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT20 Projeksiyon Lambası , Lg DX-420 Projeksiyon Lambası , Lg DS-125 Projeksiyon Lambası , Lg DX-325 Projeksiyon Lambası , Lg DX-535 Projeksiyon Lambası , Lg LP-XG22 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT40 Projeksiyon Lambası , Lg RD-JT52 Projeksiyon Lambası , Lg AN110-JD Projeksiyon Lambası