Haftaiçi-Cumartesi 09:00-18:30 +90 (312) 472 4 333
Email : elektro-park@hotmail.com

jvc-projeksiyon-lambasi

Görüntüleme sistemlerinde projeksiyon cihazlarının  en önemli parçalarından biri olan lambaların günümüzde ülkemizde çok eski modelleri olmamakla birlikte bir çok marka ve modelini kendi ithalatlarımızla temin etmekteyiz. Dünyadaki mevcut projeksiyonların kullandığı lambaları birkaç firma üretmektedir. Usio , osram , philips gibi dünya liderleri bu lambaların üretimini yapmaktadır. Elektro-park projeksiyon servisi olarak tüm marka ve modellerin teminini yapmaktayız. Projeksiyon lambalarında bilinmesi gereken kurallardan bir kaçı şöyledir ;

-Eğer lambanız orijinal değilse takılan burnerin orinal lamba wat’ında olması ve odaklamanın çok iyi yapılması gerekmektedir.

-Projeksiyon lambaları dc , ac olarak ikiye ayrılmaktadır. Bir çok şeyde olduğu gibi türkiye de orinalini takmaktansa muadil burnerlerle lambaların çanak kısmının göbeğini yani ( burnerlerinin) değişimini yapmaktalar. Bunun sebebi ucuza mal etmektir. Birçok dünya çapındaki sitelerde uygun fiyalar da burner satılmaktadır. Bu burneleri lambanın wat’ına göre değiştirmek gerekir. Aksi takdirde ya görüntü gelmez yada takılan lamba patlar.

Cihazın lambasını değiştirmeden önce kesinlikle fan filtre hava kanalı bakımlarının yapılması gerekir. Eğer yeni taktığınız lambanın görüntüsünün netliği iyi değilse LCD cihazlar için ışık tünelinin bakımı çok önemlidir.Ülkemizde en çok kullanılan cihazlar DLP, LCD , LED , 3D ve yakın mesafe ve uzak mesafe cihazları kullanmaktadı. Günümüzde projeksiyon cihazlarının en çok eğitim kurumları , oteller , sinemalar , toplantı ve brifing salonları özel gösteriler kısa metrajlı sinemalar ve eğlence sektöründe kullanılmaktadır. Projeksiyon lambası satan mevcutta bir çok firma vardır orijinal muadil kasalı kasasız olarak projeksiyon cihazınızın hangi marka olursa yukarıda belirttiğimiz o birkaç marka lambaları kullanır. Hatta bir çok cihazın lambası da bir birine uyum gösterir. Burdaki önemli olan faktör cihazda ki lambanın watıdır.

jvc-projeksiyon-lamba-modelleri

Elektro-park olarak türkiye’nin en iyi projeksiyon servisi ve profesyonel kadrosuyla siz değerli müşterilerimize kaliteli en iyi hizmeti sunmaktayız. Orijinal lambalarımız 1000 saat garantili muadil lambalarımız ise 6 AY garantilidir. Lamba arızaları tek bir şekilde arıza göstermez kimi zaman cihazının birkaç dakika çalışıp kapanabilir, bu lamba arızasıdır , hiç görüntü gelmeye bilir görüntüsü çok soluk olabilir. Lamba saat süresi geçmiş olabilir , bunlar lamba arızalarıdır. Yeni çıkan projeksiyon cihazlarının bir çoğu artık LED teknolojisine dönmüştür. Led projeksiyon cihazlarında lamba kullanılmamaktır. Ömürleride 30.000 saate kadar çıkmaktadır. Ama yinede lambalı projeksiyonların verdiği performansını gösteremezler.

aracizgi1

Jvc DLA-HD2KE Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD10K Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD2K-SYS Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G150CL Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD1 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-S15 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-RS1 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-RS10 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-QX1 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M5000L Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HX21 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HX1 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D1000 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-SX21SH Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-SX21 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D1020 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M2000LV Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M20V Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M15 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD550 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD12K Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD100 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD11K Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G15V Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-C20 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M4000L(refurbished) Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M2000SCV Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G11 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-20U Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M2000L Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD350 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD750 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD10KS Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD10 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD1WE Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G20 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D300 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-L20 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD950 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G10 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D500 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-RS20 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-QX1G Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M5000SC Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-SH4 Projeksiyon Lambası , Jvc HD-Z56RX5 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D1010 Projeksiyon Lambası , Jvc HD-Z70RX5 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-RS1X Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HX2 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-C15 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M20 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD12KL Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD10-RS1 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G150HT Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-SX21S Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-S15V Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-S10 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D350 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M4000L Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-QX1(refurbished) Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D3000Z Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M5000L(refurbished) Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G15 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M15V Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD10K-SYS Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD2 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-RS2 Projeksiyon Lambası , Jvc LX-D700 Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-M2000SC Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD11KL Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-HD2KELD Projeksiyon Lambası , Jvc DLA-G20V Projeksiyon Lambası